Krówkarenka

Poznaj tajemnice produkcji pysznej Krówki Opatowskiej

Zapraszamy do naszej Kawiarenki

Zapraszamy do naszej Krówkarenki – Kawiarenki Krówki Opatowskiej, w której prowadzimy warsztaty związane z tradycyjnym, ręcznym procesem produkcji opatowskich cukierków..

Warsztaty, podczas których poznać można tajemnice produkcji Krówki Opatowskiej, a także opanować sztukę zawijania Krówek we własnoręcznie przygotowane etykietki są jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Opatowa i regionu Gór Świętokrzyskich. Zajęciom towarzyszą słodkie konkursy na zawijanie krówek na czas i jedzenie pączków z polewą krówkową na czas i wiele innych. Choć uczestnicy warsztatów przesyceni są słodkościami  – jednak Krówek Opatowskich nigdy dość!

W kawiarni spróbować można ciasta z masą krówkową i opatowskich pączków z polewą krówkową, popijając pyszną kawą. Serwowane są także gofry na patyku, desery lodowe, koktajle i soki ze świeżych owoców. Nie brakuje również ciepłych przekąsek.

Na pamiątkę pobytu w Opatowie w kawiarni zakupić można Krówki Opatowskie z logo Krówkarenki, a także Krówki w firmowych i okolicznościowych opakowaniach.
Krówkarenka jest jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Opatowa oraz atrakcją turystyki kulinarnej regionu Gór Świętokrzyskich i województwa świętokrzyskiego.

W Krówkarence każdy znajdzie dla siebie przytulne miejsce – zarówno turyści, jak i mieszkańcy Opatowa.

Kawiarnia utworzona została dzięki środkom pozyskanym z Programu Góry Świętokrzyskie Naszą Przyszłością – ze szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Krówkarence zapraszamy na stronę www.krowkarenka.pl